Nuri İyem Resim Ödülü 2017” Sonuçlandı!

Nuri İyem adına 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen “Nuri İyem Resim Ödülü”, bu sene 21. yılını kutlayan Evin Sanat Galerisi tarafından on ikinci kez düzenlendi. 2017 Nuri İyem Resim Ödülü’nü Sidar Baki kazandı.

Yarışmaya 31 farklı şehirden 169 ressam 235 resimle katıldı. İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir, Antalya ve Adana başta olmak üzere Şanlıurfa ,Konya, Eskişehir, Mersin , Muğla ,Erzurum, Diyarbakır, Kayseri Bursa,İzmit ,Trabzon, Zonguldak ,Tekirdağ ,Maraş, Siirt ,Kütahya, Mardin , Sakarya ,Berlin, Rize, Denizli, Çanakkale ,Kütahya , Erzincan, Bolu gibi bir çok şehirden katılım oldu.Öğrenci olan katılımcılar ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere 14 farklı üniversitede öğrenimine devam etmektedir.

20 Haziran 2017 Salı günü, saat: 19:00’da Evin Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek ödül töreninde; Sayın Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak hazırlanan ve “Nuri İyem Resim Ödülü”nü temsil eden heykel ile 10.000 TL.’lik ödül, Sayın Doğan Hızlan tarafından Sidar Baki’ ye verilecek. Törenin ardından, ödül alan resim ve seçici kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan resimler olmak üzere toplam 27 resmin yer alacağı serginin açılışı gerçekleşecek.

Seçici kurul tarafından eserleri sergilenmeye değer bulunan sanatçılarMehmet Ali Dinçer, Fırat Koç, Nurdan Erol, Dilara Bozdağ, Cansu Kahraman, Elif Serra Kuşkaya, Tünay Tunç, Dilek Şenyürek, Aslı Akyüz, Tuğba Çınar, Elif Aydemir, Ömer Yüksek, Ayda Baskın, Özgür Sogancı, Fatih Şimşek, Aysun Telli, Sinem Köroglu, Serdar Oruç, Numan Okutan, Derya Abana, Nazlı Arman Tatarer, Öznur Karadayı, Ferhat Alabay, Emre Altındağ.

Ödül Töreni, 20 Haziran 2017, Salı günü saat 19:00’da Evin Sanat Galerisi’nde.


Sergi, 20 Haziran – 7 Temmuz 2017 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Popüler Yayınlar

Yeni başlayanlar için Sanat Galerisi ve Sergi Nasıl Gezilir ? Sergi gezmek için 10 ipucu

Başka Dünya

Dekorasyon Tavsiyeleri No:5 Duvarlara tablo yerine alternatifler - Tabaklar

SANATLA DOLU BİR YAŞAM : LALE BELKIS

ATHENA SES ETME KLİBİ ÜZERİNE

SANAT DÜNYASINDA BİR YENİLİK DAHA

Ana Şehir Cape Town

Ayılar,Tilkiler,Baykuşlar ve Geyikler ile Kış Sofrası

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Sanat Fikri - Susie Hodge

Are Sergi İncelemeleri No:20 Türkiye'nin İlk Şarkı Sergisi