Dekorasyon Tavsiyeleri No:5 Duvarlara tablo yerine alternatifler - Tabaklar

Duvara Tablo yerine alternatifler _ Tabaklar Duvarlara asılan tablo,resim ve aynalar dekorasyon bütünlüğünü sağlayan önemli parçalardır. Koleksiyon olabilecek nitelikteki sanatsal tabloların yerini elbette hiç bir şey doldurmaz ama bütçe göz önünde bulundurulduğunda çok büyük alan kaplayacak dekoratif eleman ihtiyacında tablo yerine tabak,kilim ve birbirini tekrarlayacak farklı objeleri kullanabilirsiniz. 
Son dönem popüler olan duvar dekorasyonu objelerinin başını tabaklar çekmekte 
Tabaklar askı aparatları ile asılarak oldukça dramatik görünüm sağladığı gibi çoğu insan için bir tutku. 

Karaköy - Naif 

Los Angeles - Viceroy 


Tabak arkasında asılmak için gerekli yer yok ise askı aparatları kullanılabilir
Genellikle 4'lü setlerde satılan koleksiyon tabaklarını özel mağazalarda,tasarım ürün dükkanlarında ve bit pazarlarında bulabilirsiniz. Birbirinden farklı temalarla karşımıza çıkan tabaklar dekorasyonu zenginleştirmek için önemli ve çoğu zaman bütçesi az bir alternatif olabilir. Belirli bir form ve renk paletinde bir araya gelen tabaklar duvarlarınızda resimden daha boyutlu bir yüzey oluşturabilir. 


Tabak yerine farklı malzemelerden üretilmiş sepetleri de kullanabilirsiniz. Tabak tutkunu olarak kendi evimden bir görüntü . Asmak yerine duvarlarınızda tabaklar için raflar oluşturabilirsiniz. Posca kalemler sayesinde istediğiniz desenleri tabaklarınıza vb yüzeylere uygulamanız mümkün. Posca kalemlerin özelliği itibari ile kalıcı ve sanatsal işlere imza atabilirsiniz. 


Posca kalemler ile her türlü yüzeyi boyayabilirsiniz. 

craftytips.wordpress.com'dan 


İlhama ihtiyacınız var ise Google'da Posca kalem ile yapılmış tabakları arayıp birbirinden güzel tasarımları görebilirsiniz. 

Sıradaki yazı duvara tablo yerine asılacak diğer alternatifler ile ilgili olacak. 

Ahmet Rüstem Ekici
İç Mimar , Dekor ve TV Set Tasarımcısı

http://ahmetrustem.blogspot.com.tr/
Yorumlar

Popüler Yayınlar

SANATLA DOLU BİR YAŞAM : LALE BELKIS

About Augmented Reality Exhibition "Hamam"

Aslında Özgürsün

DÜNYA SANAT GÜNÜ İZMİR'19

OMM Açılıyor!

Başka Dünya