ARE Yaratıcı Kitaplar Serisi No:1 - Bir Sanatçı Gibi Araklayın - Austin Kleon


  Bir Sanatçı Gibi Araklayın - Austin Kleon 

Austin Kleon- Bir Sanatçı Gibi Araklayın - Butik Yayıncılık 

Bir Sanatçı Gibi Araklayın - Austin Kleon  -  Nasıl Bir Kitap ?  

Newyork Times Best Seller olmuş bir kitap olduğunu belirterek başlayalım 
Bir Sanatçı Gibi Araklayın - Yaratıcı Olmak Hakkında Kimsenin Size Söylemediği 10 Şey 
Yazar : Austin Kleon 
151 sayfa Kitap 10 anabaşlık ve altbaşlıkları ile nasıl orijinal olunur , nasıl daha yaratıcı oluruz, yaratıcı olmak için ne yapmak lazım ve zaman nasıl verimli kullanılır gibi konular içeriyor. Blog yazmamdaki en büyük etkenlerden biri bu kitap olduğu için ilk bu kitap ile başladım sanatsal kitapların tanıtımına . Kitabın 3. ana başlığı tam olarak bu " OKUMAK İSTEDİĞİNİZ KİTABI YAZIN " .  

Ana Başlıklar şu şekilde ;
Belki çoğu bildiğimiz şeyler gibi ama bazen birilerinin bize bunu hatırlatması gerekiyor bu kitabında misyonu bırakalım bu olsun :) 

1983 doğumlu olan yazarın gençlik enerjisi kitaba da yansımış , kare formatta olan bu kitabın fontları, içeriğindeki illüstrasyonlar ve karalamalar o kadar başarılı ki , bir çırpıda okuyup bitiriyorsunuz. Hatta tekrar tekrar okumak istiyorsunuz.Tekrar okumaktada fayda var , güzel öğütler veren , sizi doğru yönlendirecek bir dost gibi . 6.Sayfasında yazan ""İnceleyeceğim tek sanat, çalabileceklerimdir." David Bowie" ve "Sanat Hırsızlıktır- Pablo Picasso" gibi söylemleri ile yaratıcılığa ve orijinalliğe değişik yollardan okuyucusunu ulaştırmaya çalışıyor. 

Sosyal medya kullanımının öneminden , blog paylaşımlarına , yazarın kişisel deneyim , başarı hikayesi ve deneyimleri okunmayı hak ediyor. Austin Kleon'un blogu da oldukça eğlenceli bir blog. 

Bakış açınızı biraz da olsa değiştirecek, telefon ve bilgisayarlarımıza yapıştığımız bu çağda ellerimizi,kağıt ve kalemi kullanmanın önemini hatırlatacak,kendinizi kesinlikle iyi hissettirecek , motivasyon için başucu kitabı olmaya aday bir kitap olduğunu düşünüyorum. İyi Okumalar . 


Ahmet Rüstem Ekici 
Yorumlar

Popüler Yayınlar

Dekorasyon Tavsiyeleri No:5 Duvarlara tablo yerine alternatifler - Tabaklar

SANATLA DOLU BİR YAŞAM : LALE BELKIS

About Augmented Reality Exhibition "Hamam"

Aslında Özgürsün

DÜNYA SANAT GÜNÜ İZMİR'19

OMM Açılıyor!

Başka Dünya