Sergi İncelemeleri No:34 Online Sergi Taş,Kağıt,Makas

Galeriler Ekranlarınıza Geldi Kış başladı. Bu soğuk havalarda kimse beni dışarı çıkaramaz, galeri galeri gezemem diyen kitlenin ilgisini çekebilecek, sanat sevenlere de kolaylık sağlayacak yeniliklerden biri, sloganları "ÇAĞDAŞ SANATA ULAŞMANIN EN KISA YOLU" olan ARTNİVO.COM 'da.

TAŞ/KAĞIT/MAKAS; Artnivo'nun 4. online sergisi. Sergi küratörü Elif Bayoğlu sergiyi "farklı dönemlerden, farklı ilgi alanlarından, farklı konulardan bir araya gelen ve kağıdı birbirinden değişik şekillerde kullanmış, yorumlamış sanatçılardan oluşan bir sergi" olarak yorumluyor. 


Online sergide yer alan sanatçılar : 

Athier Moushawi, Ayça Telgeren, Banu Birecikligil, Basako, C.M Kösemen, Cana Tolon, Çağla Köseoğulları, Devran Mursaloğlu, Funda Gözünaydın, Kerem Ozan Bayraktar, Luz Blanco, Necla Rüzgar, Peter Hristoff, Sabo, Sadık Arı, Seçkim Pirim, Selçuk Demirel, Zeynep Solakoğlu 
Seçkin Pirim - İsimsiz-Görsel kaynağı Artnivo

Sabo - Reaksiyon 2-Görsel kaynağı Artnivo
Sergide kağıdın farklı şekillerde kullanımına şahit oluyorsunuz. Seçkin Pirim'in İsimsiz çalışmasındaki derinlik olağanüstü. C.M Kösemen'in harika çalışmaları beni her zaman efsanelere, karanlık öykülere götürüyor. Sabo'nun "Reaksiyon" ismini verdiği kolaj çalışmaları sadece tek bir göz ifadesi ile şehir ve boğulma, kabuğa girme gibi ifadeler uyandırdı. Tüm çalışmalar oldukça özenle seçilmiş. Bu LİNK'ten sergiyi gezebilirsiniz diğer sanatçıların harika eserlerine göz atabilirsiniz. Hatta Artnivo, sanat eseri satın almak koleksiyona başlamak için harika bir yol gösterici olabilir.  

C.M. Kösemen - Haradyas - Görsel kaynağı Artnivo


Online sergilerde galeri atmosferinin büyüsü olmadığı kesin, eserlere belirli yakınlıkla bakabiliyorsunuz, dokuyu ve ışığı tam olarak hissedemiyorsunuz ama belirlenmiş tema üzerine, birbirinden farklı teknik, konu, sanatçıyı bir arada ve tek tıklama ile görmek güzel bir duygu. Aynı zamanda tek tıklama ile eser hakkında ebat,malzeme,fiyat gibi detaylı bilgilere sahip olabiliyorsunuz ve eseri satın alabiliyorsunuz. Halen bitiremediğim, Louisa Buck ve Judith Greer 'in "Owning Art, The Contemporary Art Collectors Handbook" kitabından öğrendiğim bilgilerden sonra, kuruluş amacı olarak çok sevdiğim bir sanat platformu Artnivo benim için. Sanat, Sanatçı ve sanatı seven insanlar için bir bağdaştırıcı. Online serginin bir diğer avantajı baktığınız eserlere benzer alternatifler sunuyor olması. Bakmakta olduğunuz bir çalışmanın altında benzer farklı sanatçıların eserlerini görebiliyorsunuz, bir bakmışsınız ki dakikalar geçmiş ve sanat eserleri arasında bir yolculuğa çıkmışsınız. Ahmet Rüstem Ekici
Yorumlar

Popüler Yayınlar

Dekorasyon Tavsiyeleri No:5 Duvarlara tablo yerine alternatifler - Tabaklar

SANATLA DOLU BİR YAŞAM : LALE BELKIS

About Augmented Reality Exhibition "Hamam"

Aslında Özgürsün

DÜNYA SANAT GÜNÜ İZMİR'19

OMM Açılıyor!

Başka Dünya