FERNANDO BOTERO ANNA LAUDEL CONTEMPORARY’DEÖzgün üslubu ile dünya çapında büyük bir ilgiyle karşılanan, Kolombiyalı  ressam  ve  heykeltıraş  Fernando Botero ’nun,  daha  önce  Türkiye’de  sergilenmemiş çalışmalarının yer aldığı Günlük Yaşamın Şiiri­ Hayattan Sahneler   isimli  sergisi  27  Nisan  Perşembe   günü  Anna Laudel  Contemporary ’de  açıldı.  
Dünyanın en önemli özel koleksiyonlarında ve neredeyse tüm öne çıkan müzelerde çalışmalarına rastladığımız usta sanatçı Botero’yu ağırladığı bu sergi ile Anna Laudel Contemporary, Karaköy Bankalar Caddesi’ndeki yeni mekanında değerli sanatçıların sergilerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Darmstadt’daki Mathildenhöhe Enstitüsü’nün eski direktörü Dr. Klaus  Wolbert küratörlüğünde gerçekleşen sergi, resim; bronz ve mermer heykeller; desen ve çizimler dahil olmak üzere üç bölümden oluşan bir seçki ile sanatseverlere Botero’nun önemli eserlerini yakından görme ayrıcalığını sunuyor. Çağdaş sanatın yaşayan en önemli resim ve heykel sanatçıları arasında kabul edilen, insanları ve toplumsal yaşamı benzersiz üslubu ile yorumlamasıyla dikkatleri çeken Botero, tüm dünyada dolgun vücutları betimleme konusundaki başarısıyla tanınıyor. 85 yaşındaki sanatçının aynı zamanda kendi kültürünün toplumsal yapısını yansıttığı çalışmaları, siyasi otorite, mafya babaları ve orta sınıfa has kendini beğenmişlikler dahil olmak üzere toplumun karakteristik tüm figürlerini canlandırıyor.25  Haziran  2017  tarihine kadar Anna  Laudel Contemporary’de devam edecek olan sergi, siyasi varoluş ve yaşam koşullarını keskin bir zeka ve hicivli üslubuyla ve tüm çıplaklığıyla ortaya koyan 21. yüzyılın en önemli sanatçılarından Botero’nun sanat geçmişine ışık tutuyor. Serginin küratörü Dr.  Klaus  Wolbert’in yorumu: “Anna Laudel Contemporary’de gerçekleşecek bu sergiyi, metropol İstanbul’un en çok dikkat çeken sanat etkinliği olarak nitelendirmek yerinde olur  çünkü bu sergi, büyük bir iddia ile, Botero’nun sanatsal yaratıcılığının sıra dışı bir kaliteyi temsil eden spektrumunu sunuyor. Bu sergide sanatçının, dolgun vücutları betimleme konusundaki kendine özgü eğilimi dahil olmak üzere, tipik temaları ve özneleri ustaca yansıtmak için kullandığı yaratıcı çözümleri ve gayet normal dünyevi insan yaşamının hayranlık uyandıran, başarılı gözlem ve tasvirlerini görebilirsiniz.” 

Günlük  Yaşamın  Şiiri  ­ Hayattan  Sahneler, 27  Nisan  ­  25 Haziran  2017 tarihleri arasında Anna Laudel Contemporary’de ziyaret edilebilir. Adres:  Bankalar Caddesi 10 Karaköy, Beyoğlu 34421 İstanbul 
Web  sitesi: annalaudel.gallery 
Facebook:  www.facebook.com/annalaudel.gallery Instagram:  www.instagram.com/annalaudel.gallery 
Twitter:  twitter.com/laudelgallery Anna  Laudel  Contemporary

Yorumlar

Popüler Yayınlar

Dekorasyon Tavsiyeleri No:5 Duvarlara tablo yerine alternatifler - Tabaklar

SANATLA DOLU BİR YAŞAM : LALE BELKIS

About Augmented Reality Exhibition "Hamam"

Aslında Özgürsün

DÜNYA SANAT GÜNÜ İZMİR'19

OMM Açılıyor!

Başka Dünya