Açık Çağrı

25. İSTANBUL LGBTİ+ ONUR HAFTASI SERGİ
25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında gerçekleştirilecek olan sergi için sanatçılara açık çağrı yapılıyor. Onur Haftası kapsamında bir sergi gerçekleşiyor olmasının sebebi sanatçı LGBTİ+’ların ve kuir sanatın İstanbul sanat çevresindeki görünürlüğünü ve sahip olunan kısıtlı alanı arttırmaktır. Sergi ilk defa 2008 yılında “Makul” temasıyla düzenlendi. 2009 yılında Hafriyat’ta ’Stonewall Olayları’nın 40. yılı anısına “İsyan ve Onur”, 2010 yılında Sanatorium'da “Aile”, 2012 yılında Cezayir Sergi Salonu’nda sistemin LGBTİ+’lar üzerine yüklediği beden politikaları kapsamında “Baskı, Haz ve Beden”, 2014 (Hayaka Artı ve Maumau) ve 2015 (Maumau ve BLOK Art Space) yıllarında ise LGBTİ+ hareketinin gelişiminin ve olduğu yerin bir değerlendirmesi olarak “nerdeen nereye” temasıyla yapıldı. Geçtiğimiz yıl ise sergi yine “nerdeen nereye” adıyla, temasız olarak Boysan’ın Evi'nde düzenlendi. 

Bu seneki Coğrafya temalı sergi ise Galeri BU’da yer alacak. Sergiye katılmak isteyen sanatçılar için yayımlanmış olan açık çağrı metni şöyledir: “25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında düzenlenecek Onur Haftası Sergisi, politik olan bireysel, bireysel olan politik olduğu için, sınırlanması güç bir kavram olduğu için, hem bedenden hem topraktan yola çıkan 'Coğrafya' temasıyla her sanat alanındaki işlerinizi bekliyor! bir coğrafya, yumuşak g’nin şapkasında itişiyormuş kakışıyormuş insanlar kim düşecekmiş aşağı? g’nin üstüne? gelin… gelsinlermiş buraya… engebeleri vücudun buluşurmuş engebeleriyle hareketlerin ve engebeleriyle sokakların. 

17 Haziran - 8 Temmuz arasında GALERİ BU’da yer alacak sergimizin bir parçası olmak isteyen sanatçılar her türlü sorularını ve 31 Mayıs tarihine kadar başvurularını nerdeennereye@gmail.com’a gönderebilirler. Bu sene 25’incisi düzenlenecek olan İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası 19 - 25 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek ve hafta boyunca paneller, konuşmalar, atölyeler, etkinlikler, 13’üncü Hormonlu Domates Ödül Töreni ve sergi düzenlenecek. 

Sergide bir yeri olsun isteyen sanatçılar 31 Mayıs 2017 tarihine kadar nerdeennereye@gmail.com e-mail adresine eserlerini gönderebilirler.”

Yorumlar

Popüler Yayınlar

Dekorasyon Tavsiyeleri No:5 Duvarlara tablo yerine alternatifler - Tabaklar

SANATLA DOLU BİR YAŞAM : LALE BELKIS

About Augmented Reality Exhibition "Hamam"

Aslında Özgürsün

DÜNYA SANAT GÜNÜ İZMİR'19

OMM Açılıyor!

Başka Dünya