GEÇMİŞ GÜNÜMÜZLE BULUŞUYOR

“GEÇMİŞ GÜNÜMÜZLE BULUŞUYOR” SERGİSİ 7 EYLÜL - 13 EKİM TARİHLERİ ARASINDA ANNA LAUDEL CONTEMPORARY’DE.

Patrick Hough, An Archaeology of Cinema, 2013 Giclee print on Hanemulhe paper 120x84cmHuma Kabakcı ​ve Mine Küçük ​küratörlüğünde gerçekleşecek “Geçmiş Günümüzle Buluşuyor​” ​isimli karma sergi, ilhamını tarihten alan, farklı malzemeler ve tekniklerle iş üreten, yerli ve yabancı 16 sanatçının eserlerinden oluşan bir seçki sunuyor. Geçmişi, bugünü ve birbirleriyle olan ilişkiyi güncel sanat eserleri üzerinden tanımlayan sergi, günlük hayatlarımızda tanık olduğumuz olayları ve nesneleri yeniden yorumlarken, aynı zamanda tarihin günümüzdeki yaşamlarımızı şekillendirdiği gerçeğinden yola çıkıyor.

7 Eylül Perşembe günü açılışı gerçekleşecek sergide Sami Aslan​, Burçak Bingöl​, Hera Büyüktaşçıyan​, Ahmet Civelek​, Onur Hastürk​, Patrick Hough​, Bilal Hakan Karakaya​, Seçil Kınay​, Hasan Kıran​, Maude Maris, Ardan Özmenoğlu​, Murat Palta​, Shahpour Pouyan, Gazi Sansoy​, Elvan Tekcan​ ve Pınar Yolaçan​’ın işleri yer alıyor.

Geçmişte Osmanlı Posta Binası olarak hizmet veren ve bugün yerli ve yabancı sanatçıları bir araya getiren Anna Laudel Contemporary’nin yer aldığı binanın tarihinin sergi konsepti ve sergide yer alan sanatçılarla güzel bir uyum yakaladığını belirten küratörler, bir araya getirdikleri seçkide, sanatçıların geçmişteki kazı, keşif ve araştırmalardan esinlenerek çıktıkları zaman yolculuğuna izleyici de davet ediyor.

Sergiye aynı zamanda TORK Dance Art ​ekibinin “Gövde-Geçmişe Akan Şimdi”​ isimli performans enstalasyonu ve ayrıca küratöryal tur ve sanatçı konuşmalarının yer aldığı, 15. İstanbul Bienali’ne paralel düzenlenen etkinlik programı eşlik edecek. “Geçmiş Günümüzle Buluşuyor”​ 7 Eylül-13 Ekim 2017 ​tarihleri arasında Anna Laudel Contemporary​’de görülebilir.

Paralel Etkinlik Programı 23 Eylül Cumartesi​ | 17.00-18.30: Küratöryal Tur 24 Eylül Pazar​ | 17.00-18.30: Sanatçı Konuşması 28 Eylül Perşembe​ | 18.30: TORK Dance Art “Gövde-Geçmişe Akan Şimdi” isimli performans enstalasyonu. Performans-Konsept-Koreografi: Sernaz Demirel ve Tan Temel Adres: ​Bankalar Caddesi 10 Karaköy, Beyoğlu 34421 İstanbul Web sitesi:​ annalaudel.gallery Facebook:​ ​www.facebook.com/annalaudel.gallery Instagram:​ ​www.instagram.com/annalaudel.gallery Twitter:​ ​twitter.com/laudelgallery

Yorumlar

Popüler Yayınlar

Dekorasyon Tavsiyeleri No:5 Duvarlara tablo yerine alternatifler - Tabaklar

SANATLA DOLU BİR YAŞAM : LALE BELKIS

About Augmented Reality Exhibition "Hamam"

Aslında Özgürsün

DÜNYA SANAT GÜNÜ İZMİR'19

OMM Açılıyor!

Başka Dünya